Fany

FANY

Fany - fena, leopard nebo jeho kříženec???, cca 1 rok.

Fany byla nalezena s vážným, zanedbaným, otevřeným poraněním končetiny. Momentálně je v celkové léčbě antibiotiky a počátkem příštího týdne jí bude část končetiny amputována, což je jediné řešení pro její záchranu.

Fany je neuvěřitelně trpělivá, přítulná fenka s velmi vyrovnanou povahou

Útulek Kolín

Fany byla 25. ledna amputována část levé hrudní končetiny /viz foto/. Okamžitě po probuzení z narkozy se chovala, jakoby se nic nestalo, vesele vrtěla ocáskem, mazlila se a pohybuje se bez nejmenších obtíží. Je veselejší. Ještě dostává celkově antibiotika, lék proti bolesti a vzhledem k jejímu špatnému výživnému stavu také podpůrné doplňkové přípravky ke krmení - sponzorské dary.

11. 2. - Do útulku se zajela na Fany podívat chovatelka Michaela Jílková a o Fany napsala: "Je to podle mého čistý leopard, žádná kříženka. Je drobnější, ale když ji vážili byla opravdu hodně vyhublá a proto těch 17 kg. Fany je naprosto úžasná - temperamentní, ale jemná, velký mazel - přitahovala si mou ruku pacičkou, abych ji hladila, evidentně zvyklá spát na sedačce a je hodně při chuti, takže se rychle dostane do kondice.  Nožička je skoro zahojená, Fany skáče, běhá jako by jí nic nebylo. Pro ni to prostě není žádný handicap, pohybuje se perfektně a psychicky je na tom velmi dobře. Momentálně ještě bere antibiotika, nějaké enzymy a začínají jí dávat probiotika, aby se srovnala střevní mikroflóra po těch antibiotikách. Takže péči má vzornou a všichni ji tam rozmazlují."

Fotky z návštěvy najdete ZDE.

Na léčbu Fany jsme přispěli částkou 3.000,-