stenda primetice

Max a Elin - dva bráškové se ocitli v útulku v Příměticích, kde několik měsíců čekali na nové majitele. O oba brášky projevili zájem mladí lidé od leopardů Adéla a Roman.

Z našeho účtu jsme proplatili adopční poplatky (včetně očkování), které činily dohromady 3.000,-

Pes, asi 2,5 roku starý, chovaný v nevhodných podmínkách. Podle fotek by se mohlo jednat o leoparda či jeho křížence (možná se stafordem?). Přestože pes žije v těchto podmínkách je velmi přátelský (i k dětem)!

Podmínky nejlépe popíšou fotografie -> ZDE.

O pejskovi jsem se dozvěděla ve čtvrtek od Lucky, která ho objevila na facebooku. Ještě ten den večer jsem kontaktovala paní Sekulovou, abych zjistila více informací. Pes se nachází v Karlových Varech v bazaru a jeho majitel vyjádřil ochotu se ho vzdát. Dnes jsem začala obesílat známé, zda by u někoho nemohl pes najít dočasný domov. Díky Petě z CHS Wolf Scream jsem se dozvěděla o depozitu DOGPOINT. Prostudovala jsem webovky a rozhodla jsem se ihned kontaktovat Michaelu Zemánkovou, která mi velmi ochotně sdělila, že psa rádi přijmout a podmínky přijetí. Zítra se paní Sekulová pokusí kontaktovat majitele psa a domluvit s ním vydání a převoz do DOGPOINTU. Doufám, že se to podaří.

Pokud by už teď měl někdo o pejska zájem, určitě mi napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vítáni jsou především zájemci s předchozími zkušenostmi s tímto plemenem (typem psa) a preferované budoucí umístění určitě není osamocený hlídač nějakého areálu (sám už je a bazarový
areál hlídá - i když jen z kotce - taky).

Aktivně jsem řešila umístění tohoto psa do depozita DOGPOINT . Byla jsem připravena jeho pobyt uhradit z "konta leopardů v nouzi". Pes nakonec majiteli utekl, ocitl se v útulku a tam našel nový domov. 

POHODOVÝ SILVESTR II

Na Silvestrovský večer jsme měli připravenou tombolu a aukci. Začali jsme krátkým vyhlášením výsledků z agilit a coursingu a pak už začala tombola. Po tombole následovala aukce, u které začalo být pořádně veselo a to především ve chvíli, kdy se cena pexesa (s leopardíma miminkama) vyšplhala na 500,- Kč :o) Celkem se nám podařilo vybrat 5.450,- Kč a tyto věci:

cibela

+ 2x balení podestýlky pro kočky, 3 kg balení granulek a maskáčový obleček na velkého psa :o) Vše bylo předáno do CIBELY, o. s.  Ještě jednou děkuji všem za účast - z výsledku mám obrovskou radost!!!

ZARA

Zara - fena, 3 roky, kříž. leoparda a brazilské fily.

U této feny jsme nabídli možnost finančního příspěvku na kastraci, abychom zabránili dalšímu množení psů. Bohužel majitelé přestali těsně před termínem operace komunikovat :-/

FANY

Fany - fena, leopard nebo jeho kříženec???, cca 1 rok.

Fany byla nalezena s vážným, zanedbaným, otevřeným poraněním končetiny. Momentálně je v celkové léčbě antibiotiky a počátkem příštího týdne jí bude část končetiny amputována, což je jediné řešení pro její záchranu.

Fany je neuvěřitelně trpělivá, přítulná fenka s velmi vyrovnanou povahou

Útulek Kolín

Fany byla 25. ledna amputována část levé hrudní končetiny /viz foto/. Okamžitě po probuzení z narkozy se chovala, jakoby se nic nestalo, vesele vrtěla ocáskem, mazlila se a pohybuje se bez nejmenších obtíží. Je veselejší. Ještě dostává celkově antibiotika, lék proti bolesti a vzhledem k jejímu špatnému výživnému stavu také podpůrné doplňkové přípravky ke krmení - sponzorské dary.

11. 2. - Do útulku se zajela na Fany podívat chovatelka Michaela Jílková a o Fany napsala: "Je to podle mého čistý leopard, žádná kříženka. Je drobnější, ale když ji vážili byla opravdu hodně vyhublá a proto těch 17 kg. Fany je naprosto úžasná - temperamentní, ale jemná, velký mazel - přitahovala si mou ruku pacičkou, abych ji hladila, evidentně zvyklá spát na sedačce a je hodně při chuti, takže se rychle dostane do kondice.  Nožička je skoro zahojená, Fany skáče, běhá jako by jí nic nebylo. Pro ni to prostě není žádný handicap, pohybuje se perfektně a psychicky je na tom velmi dobře. Momentálně ještě bere antibiotika, nějaké enzymy a začínají jí dávat probiotika, aby se srovnala střevní mikroflóra po těch antibiotikách. Takže péči má vzornou a všichni ji tam rozmazlují."

Fotky z návštěvy najdete ZDE.

Na léčbu Fany jsme přispěli částkou 3.000,-